Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży

  • 30 Odpowiedzi
  • 15771 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 10, 2018, 15:43:15 »
"Podbijam wątek" i dołączam się do pytania odnośnie RCT-22. Próbowałem się kilka razy skontaktować telefonicznie z hurtownią e-domus.pl aka zamel24.pl, ale nikt tam nie odbiera (w Pszczynie i okolicach życie musi płynąć spokojniej niż wszędzie indziej...).

Czy ktoś coś wie na temat tego modułu? Może nieoficjalnie coś od Zamela lub od innej hurtowni?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 10, 2018, 21:46:01 »
Witam,
mam wrażenie że na forum wszyscy wyjechali na wakacje bo cisza jak makiem zasiał A no i w Zamelu pewnie też ogórkowo wszyscy sie opalają bo pogoda w tym roku sprzyja ;)

Pozdrawiam,
Gadulowaty.

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 10, 2018, 22:31:18 »
Widać, że Ty kolego już po urlopie akumulatory naładowane i działasz ostro :) Postępy na nowym firmware imponujące  ;)
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 10, 2018, 22:48:18 »
Witam,
działo by się dużo więcej, ale niestety obowiązki w pracy i w domu nie pozwalają na więcej, a wieczorami to zmęczenie daje o sobie znać. Robota jest strasznie żmudna, bo nie mam żadnej dokumentacji (Zamel się nie podzieli ;)), więc pozostaje tylko dostępny oficjalny firmware i reverse engineering w asemblerze kodu dla ARM'a.

Dodatkowym problemem jest tworzenie dokumentacji dla tego co już rozpracowałem. To też wymaga czasu i przynaję że w chwili obecnej za mało czasu poświęcam na dokumentowanie na stronie WIKI. To co tam jest dostępne to zaledwie procentowy ułamek tego co powinno się już tam znaleźć.

Dochodzi do tego również problem pisania i debugowania nowego oprogramowania. Proces bardzo powolny - szczególnie etap ładowania firmwaru do pamięci FLASH EFC-01. Aby odrobinę ułatwić sobie życie udało mi się  przygotować tak projekt nowego firmwaru, że istnieje mozliwość emulacji działania nowego firmwaru na specjalnie przygotowanym porcie FreeRTOS na Windows - dzięki temu możliwa jest kompilacja i bezpośrednie uruchomienie oraz debugowanie kodu z poziomu środowiska programistycznego pod Windowsem - eliminuje to z każdego cyklu etap flashowania. W emulowanej wersji niestety nie mam jeszcze przygotowanego sposobu na emulację modułów radiowych sx1272 i sx1232 a bez nich nie ruszę z rozwojem komunikacji w paśmie radiowym - będę musiał również parę wieczorów poświęcić na ten temat - prawdopodobnie wykorzystam tutaj drugi kontrolej EFC jako proxy przy użyciu transmisji szeregowej po RS232. Powrót do pisania i debugowania bezpośrednio na EFC raczej odrzucam właśnie ze względu na powolność cyklu "poprawa kodu-kompilacja-flashowanie-debugowanie".

Oj przydała by się jeszcze jedna para rąk , a może lepiej nawet i kilka par dodatkowych rąk do pracy co by było szybciej...

O postępie w pracach będe pisał  w dziale XTA Developers.

Pozdrawiam,
Gadulowaty.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2018, 23:13:41 wysłana przez Gadulowaty »

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 11, 2018, 10:39:11 »
Dla zainteresowanych RCT-22: odezwała się do mnie mailowo dzisiaj hurtownia e-domus.
Cytuj
Witam,
do dwóch tygodni mają być dostępne. Takie info otrzymaliśmy z produkcji.
Zobaczymy czy Zamel mówi prawdę i czy faktycznie będą dostępne.


PS. odnośnie postępów prac nad softem EFC-01 - odpowiem w dedykowanych wątkach i mam prośbę, aby szczególnie te dłuższe offtopy pisać jednak w dedykowanych wątkach i starać trzymać się tematu danego wątku. Niech w naszym forum panuje względny porządek - będzie łatwiej innym. Z góry dzięki :)
PS2. A propos wiki - nie martw się, myślę, że lepiej zainwestować czas na pracę nad softem, a dokumentowanie przyjdzie później. Gdyby pojawił się ktoś kto mógłby cię wesprzeć to telefonicznie czy mailowo na pewno wymienicie się informacjami, a na Wiki przyjdzie czas.
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2018, 11:56:55 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 15, 2018, 23:49:33 »
O no to jestem w szoku, że czujniki już mają być w sprzedaży. Pamiętacie jak pisałem że mają cos wprowadzić ale prosili żeby nie mówić? Obiecali że na koniec czerwca będzie dostępne. Już minęło trochę czasu a tu ani widu ani słychu jak zwykle. A więc ten tajemniczy moduł to retransmiter dopuszkowy. Podpowiem że działa poprawnie i całkiem spoko poprawia zasięg. Może być zamknięty w puszce. Są 2 zamontowane i spełniają swoje zadanie. Mam nadzieję że to wejdzie już za niedługo.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 16, 2018, 09:39:05 »
O no to jestem w szoku, że czujniki już mają być w sprzedaży. Pamiętacie jak pisałem że mają cos wprowadzić ale prosili żeby nie mówić? Obiecali że na koniec czerwca będzie dostępne. Już minęło trochę czasu a tu ani widu ani słychu jak zwykle. A więc ten tajemniczy moduł to retransmiter dopuszkowy. Podpowiem że działa poprawnie i całkiem spoko poprawia zasięg. Może być zamknięty w puszce. Są 2 zamontowane i spełniają swoje zadanie. Mam nadzieję że to wejdzie już za niedługo.
Czyli jak to w Zamelu zwykle bywa - bez opóźnienia ani rusz  :)
Ciekawostka. Nie spodziewałem się, że wprowadzą taki moduł. Myślałem do tej pory że w zanadrzu mają tylko retransmiter na bazie bulika a tu masz - niespodzianka. Szkoda, że nie opuścił jeszcze murów fabryki w Pszczynie.

Co do RCT-22 to zastanawiam się jak bardzo trafnie Zamel określił tą dostępność. 2 tygodnie już nie raz robiły się 2 miesiącami...
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 16, 2018, 13:36:05 »
Potwierdzam ze obecna wersja firmware ta  z maja ma juz zaimplementowana obsluge retransmitera. A zapewne problemem jest sam sprzet pewnie utknal na produkcji u chinczyka.

Pozdrawiam,
Gadulowaty

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 19, 2018, 10:03:50 »
Kolejne znaki na niebie i ziemi świadczą o tym, że "coś się dzieje" ;) i że może faktycznie niedługo ujrzymy te czujniki. W wątku o bugu w aplikacji michal1981 (Zamel) potwierdza przygotowanie kontrolera i aplikacji dla czujników.

O no to jestem w szoku, że czujniki już mają być w sprzedaży. Pamiętacie jak pisałem że mają cos wprowadzić ale prosili żeby nie mówić? Obiecali że na koniec czerwca będzie dostępne. Już minęło trochę czasu a tu ani widu ani słychu jak zwykle. A więc ten tajemniczy moduł to retransmiter dopuszkowy. Podpowiem że działa poprawnie i całkiem spoko poprawia zasięg. Może być zamknięty w puszce. Są 2 zamontowane i spełniają swoje zadanie. Mam nadzieję że to wejdzie już za niedługo.
Czyli jak to w Zamelu zwykle bywa - bez opóźnienia ani rusz  :)
Ciekawostka. Nie spodziewałem się, że wprowadzą taki moduł. Myślałem do tej pory że w zanadrzu mają tylko retransmiter na bazie bulika a tu masz - niespodzianka. Szkoda, że nie opuścił jeszcze murów fabryki w Pszczynie.

Co do RCT-22 to zastanawiam się jak bardzo trafnie Zamel określił tą dostępność. 2 tygodnie już nie raz robiły się 2 miesiącami...
Potwierdzam ze obecna wersja firmware ta  z maja ma juz zaimplementowana obsluge retransmitera. A zapewne problemem jest sam sprzet pewnie utknal na produkcji u chinczyka.
A co do retransmitera - to może jeszcze go nie ma ponieważ aplikacja go nie supportuje? Ja zakładałem, że RTN-21 to retransmiter-bulik, więc jeśli tak, to dla niego wsparcie zdaje się istnieć, a dla dopuszkowego może jeszcze nie i dlatego Zamel opóźnił jego wejście na rynek albo nawet produkcję. Cóż, pożyjemy zobaczymy
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 12:09:54 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 19, 2018, 19:05:45 »
Support dla dopuszkowego jest bo w aktualnej wersji aplikacji retransmiter pracuje już co napisałem gdzieś wcześniej.

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 31, 2018, 06:30:24 »
Witam. Czy wprowadzenie nowej wersji apki w PS oraz nowego softu oraz czujników RCT (o ile już są na rynku bo niby są się nie wiadomo gdzie;)) przybliża nas do głowic do grzejników? Czy ktoś z Was na jakieś info na ten temat?
Czy jest jeszcze szansa na jakiś realny termin na kontaktrony czy czujniki natężenia światła?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 31, 2018, 10:36:29 »
Witam. Czy wprowadzenie nowej wersji apki w PS oraz nowego softu oraz czujników RCT (o ile już są na rynku bo niby są się nie wiadomo gdzie;)) przybliża nas do głowic do grzejników? Czy ktoś z Was na jakieś info na ten temat?
Czy jest jeszcze szansa na jakiś realny termin na kontaktrony czy czujniki natężenia światła?
Dobre pytanie. W sklepie zamel24.pl dostępność określana jest nadal jako "lipiec 2018", więc zakładam, że jeszcze ich nie ma. Pewnie dopiero w sierpniu się pojawią. Wprowadzenie ich obsługi do aplikacji i kontrolera to jednak znak, że to pewnie kwestia najbliższych tygodni.

Co do głowic - to coś się w temacie dzieje, bo w aplikacji pojawiły się po cichu nowe ikony dla głowic ze wskazaniem stanu słabej baterii i tajemniczym symbolem strzałki w kształcie koła, który najczęściej oznacza odświeżanie stanu danych.
Natomiast kiedy pojawią się te głowice w sprzedaży - tego pewnie nawet w samym Zamelu nie wiedzą. Skoro wg kolegi Gwozdziu944 Zamel wprowadza do sprzedaży urządzenia zaprezentowane we wrześniu 2017 na Energetab - i z całej puli tych urządzeń pojawiły się dopiero niedawno moduły ROM i SRM - to o głowicach możemy pewnie jeszcze tylko pomarzyć. Te dwa typy urządzeń pojawiły się na stronie extalife.pl, a od tego momentu do wprowadzenia ich do sprzedaży minęło kilka miesięcy. O głowicach w oficjalnych kanałach informacji - martwa cisza, więc to jeszcze na pewno potrwa parę dobrych miesięcy. Chyba, że Zamel postanowi zrobić swoim klientom niespodziankę (ale taką prawdziwą, a nie tylko zapowiadaną na fejsbuku, która nigdy się nie wydarzyła) i zaprezentuje coś przed jesienią na pokrzepienie serc ;) Jak widzisz - nawet sam Zamel nie potrafi dokładnie określić terminów - przykład RCT-22, retransmiter dopuszkowy i wiele wcześniejszych przypadków terminu wydania aktualizacji softu.

A co do czujnika oświetlenia. To jak pisałem powyżej - skoro w kolejce są do wprowadzenia moduły zapowiedziane prawie rok temu i mające być wypuszczone do końca roku (a moje przypuszczenie: do połowy 2019 roku) to o zupełnie nowych modułach o których nawet jeszcze jaskółki nie ćwierkają w tym roku nie ma mowy. Sam szef produktu Ł. Roj o czujnikach oświetlenia mówił mi w lutym, że pod koniec roku może ktoś dopiero będzie pracował nad ich koncepcją, ale nic poza tym. W aplikacji i kontrolerze jest wiele przesłanek świadczących o pracach nad retransmiterem, czujnikami RCT i głowicą - a mimo tego tych modułów w sprzedaży nie ma. A skoro jeszcze nikt nie mówił o nowych i nie ma też na ich temat śladu w oprogramowaniu - to moje przypuszczenie jest takie, że dobrze będzie, jeśli zobaczymy czujnik światła i kontaktrony pod koniec 2019 roku.

Tak na prawdę cała nadzieja w tym, że albo Zamel albo kolega Gadulowaty wypuszczą soft, który wprowadzi kompatybilność z Exta Free. Wtedy dostaniemy do dyspozycji całą gamę sprzętu, który istnieje i jest w ciągłej sprzedaży a na nowe moduły Exta Life już nikt nie będzie tak bardzo czekał i niech sobie je opracowują swoim tempem przez kolejne lata...
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2018, 10:40:12 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 09, 2018, 10:36:13 »
Retransmiter REP-21 ma być w sprzedaży za.... UWAGA UWAGA...




1-2 DNI!

Ciekawe ile w tym prawdy :P A czujniki temperatury już są w sprzedaży chyba bo tu ktoś już pisał o ich podłączeniu i też doszły mnie takie słuchy że już je sprzedają.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 09, 2018, 19:36:47 »
Retransmiter REP-21 ma być w sprzedaży za.... UWAGA UWAGA...




1-2 DNI!

Ciekawe ile w tym prawdy :P A czujniki temperatury już są w sprzedaży chyba bo tu ktoś już pisał o ich podłączeniu i też doszły mnie takie słuchy że już je sprzedają.

Potwierdzam wszem i wobec! RCT-22 można już kupować spod lady w ograniczonej ilości! ;) To pierwsze oczywiście żart, ale ilość modułów na rynku nie powala :D W zamel24.pl wczoraj były jeszcze 2 sztuki - z czego jedną mam od dzisiaj ja  O0 W e-pstryk.pl było ich chyba 20. Kto pierwszy ten lepszy :)

W rzeczywistości wygląda to tak jak w załączonych zdjęciach. Jest dość cienki i nawet dał się sparować z systemem poprzez aplikację   ^-^

Umknął mi jednak pewien dość istotny szczegół, bo dane tego modułu są już na stronie extalife.pl od kilku miesięcy. Stopień ochrony to tylko IP20 :( Czyli ogranicza to aplikacje tego czujnika wyłącznie do wewnątrz budynków.
Słabo, że w czujniku za prawie 9 dych jest tak niski stopień ochrony. Co ciekawe Zamel dla odmiany w stosunku do innych modułów Exta Life - ten uczynił rozbieralnym i obudowa jest skręcona 2 śrubkami z tyłu. Można więc będzie sobie pogmerać ;) Niestety kosztem wodoszczelności :(
Nie nauczyli się niczego na czujniku RCT-02 z Exta Free. A przykładowo czujnik RCL-01 z Exta Free ma już IP54...czemu nie zdecydowano się na ten sam stopień ochrony tutaj...nawet chińskie czujniki stacji pogodowych mają wyższy stopień IP. No cóż...pytanie jakich wiele w tym systemie...

REP-21 - coś w tym jest. Mam wiadomości z przyszłości! Popatrzcie na ostatni załącznik - jest tam mowa właśnie o parowaniu z REP-21! Czyli na chwilę obecną z modułem widmo, ale może faktycznie niedługo będzie dostępny i odejmie trochę bólu głowy niektórym forumowiczom i usprawni działanie ich systemu.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czujniki temperatury RCT-22 - dostępność w sprzedaży
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 09, 2018, 20:18:48 »
Co do szczelności to wydaje mi się że musi taka być zachowana. Stopień ochrony dzieli się na 2 cyfry. Pierwsza to ochrona przed ciałami obcymi a druga to ochrona przed cieczami czy tam wodą. Im wyższa cyfra tym wyższa szczelność. Może być np IP 17(głupie z fizycznego punktu widzenia) i wtedy jakieś kamyczki się nie dostaną do środka ale nie dostanie się też woda lana strumieniem(czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie co jaka cyfra oznaczała). Chodzi mi o to, że np IP 44 jest lepsze niż IP 50(w zależności od potrzeb) bo w IP 50 nie ma w ogóle ochrony przed wodą. Z racji tego że jest to czujnik temperatury montowany wewnątrz urządzenia, wydaje mi się że musi mieć jakiś przepływ powietrza żeby zmierzyć temperaturę a skoro powietrze przejdzie to i woda i kurz. Są na pewno czujniki hermetyczne ale to wtedy nie w całej obudowie. Tak  mi się wydaje ale mogę się mylić.