Funkcjonalność RNP-22.

  • 1 Odpowiedzi
  • 12216 Wyświetleń
*

Offline pgsolutions

  • *
  • 9
  • Montaż i serwis systemów sterowania.
    • Zobacz profil
Funkcjonalność RNP-22.
« dnia: Grudnia 06, 2017, 10:29:07 »
Hej,

W jednym z poprzednich wątków poruszyliśmy temat braku możliwości podłączenia odbiorników Zamela w puszce podtynkowej pod włącznikiem przyciskowym w momencie, gdy instalacja w puszce jest jednoprzewodowa i nie można zasilić w niej modułu napięciem 230 V. A czy rozwiązaniem dla tej sytuacji nie jest właśnie RNP-22 (radiowy nadajnik  puszkowy bateryjny)?

W sensie takim, że RNP-22 można zmotać do puszki podtynkowej na ścianie podłączając go do przycisku dla sterowania klasycznego, a sparować go np. z ROP-21 zamontowanym w lampie jako element wykonawczy.

Czy się mylę?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2017, 10:32:38 wysłana przez pgsolutions »
P&G Solutions

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Funkcjonalność RNP-22.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2017, 11:43:52 »
Witam,
Tak, rozwiązaniem takiego problemu może być RNP-22....gdy (i jeśli) w końcu trafi do sprzedaży. Miał być jeszcze w październiku, a patrząc na kalendarz widać że to już było trochę czasu temu.

Dla niecierpliwych (takich jak ja ;)) w tej kwestii polecam przeróbkę RNK-22 lub RNK-24 (link) na wersję dopuszkową. Mnie to było niezbędne, bo już dość miałem czekania i tego, że moja pięciokrotna ramka w domu niczym nie steruje, bo po prostu nie ma obiecanego sprzętu (RNP), aby go tam zainstalować...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2017, 11:49:02 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant