Zdalne logowanie

  • 19 Odpowiedzi
  • 13587 Wyświetleń
Zdalne logowanie
« dnia: Listopada 07, 2017, 21:34:21 »
Witam. Maj stałe IP zewnętrzne otwarte porty ale nie mogę zalogować się zdalnie z zewnątrz sieci wifi.
Czy komuś to się udało?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2017, 09:40:33 »
Witaj na forum!
Mam nadzieję, że odezwie się ktoś kto może to u siebie przetestować i dać ci znać. Ja nie mogę, ponieważ jestem za NAT (w sumie publiczny adres IP), ale mam bardzo ograniczoną liczbę możliwych portów do przekierowania (w zasadzie tylko 2 i to już zajęte).

Mimo to sądzę, że to powinno w aplikacji działać jeśli jesteś w stanie się podłączyć lokalnie w swojej sieci domowej. To raczej tylko kwestia poprawnego przekierowania (port forwarding) portów na twoim ruterze.

Na twoim miejscu zrobiłbym prosty test - zainstaluj sobie apkę np PingTools i wykonaj skanowanie portów na publicznym adresie IP, za którym "stoi" twój EFC-01. Oczywiście ten skan musisz wykonać poza twoją siecią lokalną czyli np przez sieć komórkową. Jeśli port zewnętrzny, który jest forwardowany na twój EFC-01 i jego port lokalny (domyślnie 20400) okażę się otwarty - to wszystko powinno działać ok i może tylko masz źle wpisany numer portu dla publicznego IP w apce. Jeśli okaże się że jest zamknięty - to apka na pewno się nie podłączy i wtedy musisz sprawdzić czy prawidłowo forwardujesz porty.

Mam nadzieję, że jakoś ci to pomoże.

Pozdr
Grzesiek
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2017, 09:47:25 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2017, 18:26:40 »
Witam. Maj stałe IP zewnętrzne otwarte porty ale nie mogę zalogować się zdalnie z zewnątrz sieci wifi.
Czy komuś to się udało?

Wszystko działa poprawnie ze stałym adresem IP. Musisz przekierować port TCP 20400 na adres kontrolera.

Pozdrawiam.
Zorro

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 01, 2017, 06:03:15 »
Dziękuję za odpowiedzi.
Potwierdzam działa.
Mój operator po dłuższej chwili dopiero włączył IP stałe zewnętrzne.
Dziękuję raz jeszcze.
Pozdrawiam

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 01, 2018, 10:24:24 »
Z zewnętrznym IP miałem taki problem. Klient kupił sobie internet z plusa z zewnętrznym stałym IP i płacił za to coś około 18 zł chyba. Lecz Plus nie włączył mu tej opcji. Robią to tylko na wyraźne życzenie klienta. Po prostu trzeba do nich zadzwonić albo pójść i powiedzieć że mają włączyć zewnętrzne IP. Tak choćby zakup tego adresu nie był dla nich wystarczającym argumentem.

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 01, 2018, 10:25:08 »
Dodatkowo Zamel uruchomił swoją stronkę z DynDNS więc można mieć zmienne zew IP.

*

Offline PiCiU

  • *
  • 27
    • Zobacz profil
Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 17, 2018, 22:27:10 »
Dodatkowo Zamel uruchomił swoją stronkę z DynDNS więc można mieć zmienne zew IP.

Witam
Możesz mi podpowiedzieć, gdzie jest ich strona DDNS ?.
Elementy systemu, których używam: kontroler efc-01 | 4X RNK-24 | 2X p-457/4 | 5X ROP-21| 2X ROP-22 | 13X SRP-22 | 1X RDP-21 | KOLEJNE ZALEŻĄ OD POSTĘPU PRAC :p

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 18, 2018, 09:02:24 »
Pewności nie mam ale oficjalnie chyba to nie jest jeszcze uruchomione dla wszystkich. Pewnie póki co testy trwają. Ale widziałem na własne oczy że działa :) Jako login będzie trzeba coś wpisać i 4 ostatnie cyfry nr seryjnego kontrolera. Tyle wiem. I że będzie to za darmo. Łukasz chce żeby pozostało darmowe ale wiadomo jak to będzie za parę lat. Pewnie jakąś opłatę wprowadzą. Ale kto wie. Niezbadane są wyroki Zamela :p

Proponuję zadzwonić do Roja i się zapytać.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 18, 2018, 13:00:16 »
Gdyby było oficjalnie to najprawdopodobniej widniałoby gdzieś w instrukcji obsługi do EFC-01 w opisie aplikacji lub na stronie internetowej. W obu tych miejscach nic nie ma w tym temacie. Pewnie są to na razie tylko wewnętrzne testy.

Jeśli dowiecie się czegoś więcej na ten temat to dajcie znać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2018, 23:13:43 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2018, 19:00:09 »
Witam chciałbym trochę odświeżyć temat i zapytać czy komuś udało się zalogować zdalnie korzystając ze strony DynDNS Zamela?? Próbuje wykonać to wg instrukcji że strony Zamela "http://extalife.pl/wp-content/uploads/2018/04/Korzystanie-z-us%C5%82ugi-DNS-firmy-ZAMEL-v1.1.pdf" ale niestety nic z tego. Nie wiem czy prawidłowo robię przekierowanie portu (niestety nie jestem zbyt biegły w tym temacie) posiadam router huwawei b2368-66 w zakładce przekazywanie portów dodaje nową regułę ustawiam port początkowy i końcowy 20400, adres IP Lan wpisuje adres który został przydzielony kontrolerów i przez router.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2018, 09:54:52 wysłana przez Karol82 »

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 30, 2018, 19:39:50 »
A masz wykupione i aktywowane zewnętrzne IP?

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 30, 2018, 19:46:03 »
A masz wykupione i aktywowane zewnętrzne IP?

No właśnie. Tylko jeśli kolega ma internet z Play (a widzę, że właśnie Play ma w ofercie taki router), to niestety o zewnętrznym IP można zapomnieć, bo ten operator go nie udostępnia niestety  :(
I niestety usługa DNS Zamela tutaj nie pomoże. Pozostaje VPN.

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 31, 2018, 10:01:38 »
A masz wykupione i aktywowane zewnętrzne IP?

No właśnie. Tylko jeśli kolega ma internet z Play (a widzę, że właśnie Play ma w ofercie taki router), to niestety o zewnętrznym IP można zapomnieć, bo ten operator go nie udostępnia niestety  :(
I niestety usługa DNS Zamela tutaj nie pomoże. Pozostaje VPN.

Zgadza się Internet jest z Play, zewnętrznego IP nie wykupowałem a czy operator to udostępnia to szczerze mówiąc nie wiem. Jest jakaś możliwość to sprawdzić??? Ogólnie do tego routera mam również podłączony sterownik RainBird z modułem WiFi do nawadniania i z nim łącze się przez Internet bez problemu (jeżeli ma to jakieś znaczenie ???). A jeżeli chodzi o VPN to jakiego dostawcę usługi polecacie???
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2018, 10:13:36 wysłana przez Karol82 »

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 31, 2018, 10:46:11 »
Najlepiej zadzwoń na infolinię PLAY i dowiedz się, czy udostępniają publiczne IP i ile to kosztuje. Koszty mogą się różnić w zależności od taryfy/oferty.

Jeśli chodzi o ten sterownik RainBird - to jeśli nie masz publicznego IP ani przekirowania portów do niego to on na pewno działa na innej zasadzie. Najprawdopodobniej jest serwer do którego się łączysz a nie bezpośrednio do sterownika. Sam sterownik pewnie także łączy się do zewnętrznego serwera. Tym sposobem nie musisz mieć publicznego IP ani przekierowania portów do swojego sterownika.
W taki sposób działają np. urządzenia Xiaomi sterowane przez aplikację MiHome - zarówno smartfon jak i urządzenie łączy się z serwerem. Proste i skuteczne. Zamel także mógłby tak zrobić i wyjść na przeciw osobom bez publicznego IP, ale to pewnie kosztowałoby więcej niż utrzymanie serwera DDNS.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zdalne logowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 31, 2018, 12:57:35 »
Kolega admin ma całkowitą rację a Play niestety nie ma w ogóle opcji publicznego IP
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02