Jak idzie sprzedaż Exta Life

  • 6 Odpowiedzi
  • 7349 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Jak idzie sprzedaż Exta Life
« dnia: Stycznia 11, 2018, 18:29:20 »
Witam wszystkich
Czy ktoś z użytkowników forum ma rozeznanie co do ilości sprzedaży Exta Life? Może ktoś prowadzi sklep z takim towarem, lub jest instalatorem i kupuje moduły w związku z czym ma kontakt z hurtowniami/dystrybutorami Exta Life?

Zajrzałem dzisiaj na stronę aplikacji w sklepie Google Play i widzę, że jest tam 31 komentarzy. W październiku 2017 było ich 30. Czyli przez ponad 2 miesiące przybył tylko jeden. To daje do myślenia i skłania mnie ku opinii, że ten system praktycznie się nie sprzedaje, lub sprzedaje się w na prawdę niewielkim zakresie....czyżby rynek już się tym nasycił czy też produkt nie potrafi odnaleźć się dobrze na rynku?...

Co uważacie?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Jak idzie sprzedaż Exta Life
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 11, 2018, 23:10:29 »
W tym tygodniu kupiłem na własny użytek P-457/36, 3x SRP-22 i EFC-01.
Nie komentowałem w sklepie Google Play.

Pozdrawiam,

Przemysław Guzinski

Odp: Jak idzie sprzedaż Exta Life
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2018, 18:48:39 »
Ja osobiście też nic nie komentowałem w sklepie google. Żadnej z używanych aplikacji

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Jak idzie sprzedaż Exta Life
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 21, 2018, 20:06:44 »
OK, może nie każdy faktycznie komentuje w sklepie Play, ale przykładowo aplikacja supli zyskała w tym czasie 150 komentarzy - wzrost o ok 30%! W Exta Life taki wzrost oznaczałby wzrost komentarzy do 40. Prawdopodobnie przy supli także niekażdy komentuje aplikację, a jednak zauważalnie widać, że przybywa im użytkonwników. Także ilość pobrań o tym świadczy. Jeszcze w listopadzie był to przedział 5-10 tysięcy. Exta Life w tym czasie miała 1-5 tysięcy. Obecnie apka supli jest już w przedziale 10-50 tysiecy, a Exta Life nada 1-5...czyli nawet gdyby przyjąć, że nie każdy komentuje, to ilość pobrań także nie wzrosła zauważalnie. Stąd mój wniosek, że użytkowników przybywa tutaj bardzo powoli...
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Jak idzie sprzedaż Exta Life
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2018, 12:04:32 »
No niestety, sam miałem zamiar rozbudowywać system i kupić kolejną partię, ale czekam bo mam wrażenie, że po pierwsze to co jest stanęło w miejscu, brak rozwoju (liczyłem na szybkie pojawienie się choćby czujników dymu, zalania, otwarcia drzwi etc) bo tylko wtedy możemy mówić o "inteligentnym" domu, a z drugiej konkurencja oferuje coraz ciekawsze rozwiązania. Szkoda, bo zapowiadało się świetnie, doświadczenie Zamela z poprzedniej serii Exta Free dawało nadzieję na wniesienie w nowy projekt "know-how" i gotowych dobrych rozwiązań. Zaczynam mieć pierwsze problemy z zasięgiem, upływnością nadajników, aplikacja uruchamia się tak długo, że wolę podejść do włącznika i sterować ręcznie itd, zresztą wiele z tych problemów jest opisanych tu na forum. Sprzedaż może wyhamowała przez takie podejście jak moje, ale Zamel musi wyprzedzać klientów.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Jak idzie sprzedaż Exta Life
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 26, 2018, 14:27:07 »
No niestety, sam miałem zamiar rozbudowywać system i kupić kolejną partię, ale czekam bo mam wrażenie, że po pierwsze to co jest stanęło w miejscu, brak rozwoju (liczyłem na szybkie pojawienie się choćby czujników dymu, zalania, otwarcia drzwi etc) bo tylko wtedy możemy mówić o "inteligentnym" domu, a z drugiej konkurencja oferuje coraz ciekawsze rozwiązania. Szkoda, bo zapowiadało się świetnie, doświadczenie Zamela z poprzedniej serii Exta Free dawało nadzieję na wniesienie w nowy projekt "know-how" i gotowych dobrych rozwiązań. Zaczynam mieć pierwsze problemy z zasięgiem, upływnością nadajników, aplikacja uruchamia się tak długo, że wolę podejść do włącznika i sterować ręcznie itd, zresztą wiele z tych problemów jest opisanych tu na forum. Sprzedaż może wyhamowała przez takie podejście jak moje, ale Zamel musi wyprzedzać klientów.
Dokładnie, zgadzam się z każdym słowem. Ja także miałem nadzieję, że doświadczenie wyniesione z Exta Free zaowocuje dobrej jakości urządzeniami, ale przede wszystkim - szybkim wprowadzaniu kolejnych modułów na rynek. Niestety to ostatnie nie ma miejsca. W przedziale 1-2 miesięcy ma wejść do sprzedaży wg. Zamela kilka kolejnych urządzeń zapowiadanych na targach we wrześniu. Jednakże nadal nie widać na "horyzoncie oczekiwania" żadnych czujników, które sprawiłyby, że system na prawdę bez przesady można by traktować jako system inteligentnego domu. I to mnie bardzo martwi, bo wyobrażałem sobie to wszystko zupełnie inaczej.

Jeśli sprzedaż wyhamowała faktycznie z "winy" użytkowników wstrzymujących się z zakupem, to Zamel winić może jedynie siebie, ponieważ użytkownicy zachowują się po prostu wg. zasad zdrowego rozsądku i oceny ryzyka (które wg. mnie co do kontynuacji inwestowania w Exta Life przez Zamel jednak realnie istnieje).
W innym wątku opiszę ostatnie informacje, które dostałem od Zamela. Dla zagorzałych "fanów" lub zdesperowanych i zmęczonych oczekiwaniem użytkowników - jest na co czekać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2018, 15:17:43 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Jak idzie sprzedaż Exta Life
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 26, 2018, 16:23:57 »
Z czujników to najszybciej mają się pojawić czujniki temperatury bateryjne i zasilane z sieic. I to jakoś tak teraz.