Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....

  • 7 Odpowiedzi
  • 11197 Wyświetleń
Witam,
tak jak w temacie potrzebuje chetnych Kamikaze do testowania bug'ów wykrytych błędów firmware'u kontrolera. Dzisiaj pierwszy "test-case". Wykonajcie opisaną procedurę i podzielcie się wynikami... Tak przy okazji to oczywiścię proszę aby testować tylko, kiedy kontroler będzie pod ręką tak żeby móc go zrestartować.

Dotyczy firmwaru: 0.9.4 z dnia 2017.12.20

1. Logujemy się do aplikacji ExtaLife (obojetnie czy użytkownik ma uprawnienia root, admin, user)
2. Przechodzimy na zakładkę Ustawienia
3. Wybieramy opcję Użytkownicy
4. Odnajdujemy na liście użytkownika, na którego jesteśmy zalogowaniu
5. Z podręcznego menu wybieramy "Zmień nazwę"
6. Wpisujemy dowolną nową nazwę nie dłuższą niż 20 znaków
7. Zatwierdzamy zmianę.

I komu kontroler ExtaLife miga diodami na niebieski kolor ? Rączka do góry...., a jak na innych wersjach ?

Po szczegóły co chce wam powiedzieć kontroler zapraszam tutaj .... Co to miga

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2018, 16:12:29 »
Przetestuję wieczorem :) Do takiej zabawy przydałoby się sterowanie EFC-01 poprzez moduł supli, żeby można go było zdalnie restartować :)
Może wystosujemy petycję do Zamela, aby dodawali ROW-01 do EFC-01 jako gratis w tym celu ROTFL  ;D
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2018, 16:56:21 »
Eeee po co mieszać systemy, niech do każdego sprzedawanego kontrolera EFC-01 dokładają drugi, który będzie pozwalał na zrestartowanie tego pierwszego.

Pozdrawiam,
Gadulowaty

Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2018, 15:24:33 »
No i jak u wszystkich działa czy tylko u mnie sie Exta sypie ?  ^-^

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 09, 2018, 10:00:41 »
U mnie na 0.9.4 z 26.10.2017 kontroler też się zawiesza, tyle, że nie daje o tym znać miganiem LEDami. Po prostu kona w ciszy ;)

Kontroler ma też inny błąd i podobny rezultat. Gdy próbuje się sterować urządzeniem, z którym jest kiepska łączność radiowa i wielokrotnie wystąpi w aplikacji błąd "Urządzenie nie odpowiada" to kontroler także się zawiesza, choć możliwe jest zalogowanie się do aplikacji, ale lista urządzeń ładuje się już bez końca.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 14, 2018, 22:17:00 »
Kontroler ma też inny błąd i podobny rezultat. Gdy próbuje się sterować urządzeniem, z którym jest kiepska łączność radiowa i wielokrotnie wystąpi w aplikacji błąd "Urządzenie nie odpowiada" to kontroler także się zawiesza, choć możliwe jest zalogowanie się do aplikacji, ale lista urządzeń ładuje się już bez końca.

Potwierdzam dokładnie takie zachowanie kontrolera u mnie (na sofcie 0.9.4) - kilka razy kontroler się zawiesił, tylko nie skojarzyłem tego wtedy z sytuacją sterowania urządzenia z kiepskim zasięgiem radiowym. Ale teraz sobie przypominam, że to właśnie były takie sytuacje. Także niestety jest to kolejny błąd w oprogramowaniu kontrolera.

Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2018, 21:30:34 »
Wieczór,
prośbę kieruję do osób które dokonały już aktualizacji do 0.9.5 czy ten problem nadal występuje w wersji 0.9.5. Jeżeli tak to macie odpwiedź jak uważnie Zamel wysłuchuje tego co wypisujemy na forum.

Pozdrawiam,
Gadulowaty.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Kamikaze potrzebni od zaraz czyli testowanie BUG'ów firmwaru kontrolera....
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2018, 22:12:36 »
Akurat ostatnio zrobiłem wszystko, żeby zaktualizować moje 2 szwankujące ściemniacze. Musiałem powyjmować je w obudów lamp aby aktualizacja się powiodła z racji słabej łączności (mimo tego, że są w tym samym pokoju co EFC-01 i dzieli je od siebie tylko 5 metrów powietrza...) Potem ustawiałem jak saper te kostki z dokładnością co do milimetra, aby można było nimi sterować i aby nie występował komunikat "Urządzenie nie odpowiada". Nie będę ryzykował gmerania w nich raz jeszcze żeby sprawdzić czy błąd istnieje, ale jak miałbym obstawiać - to powiedziałbym, że tak. Większość zgłaszanych przeze mnie błędów w EFC-01 pozostaje nienaprawiona. Tak jak błąd z ustawianiem czasu czy automatycznej zmiany godziny...Zamel niby weryfikuje, ale z tych weryfikacji nic nie wynika. Błędy istnieją nadal. Niektóre jak ten z ustawianiem czasu - mają już okrągły rok od zgłoszenia...:(

Czy Zamel słucha tego co piszemy na forum? I tak i nie. Jeśli nawet - to bardzo wybiórczo.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant