Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1

  • 338 Odpowiedzi
  • 18611 Wyświetleń
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #180 dnia: Lipca 18, 2021, 14:35:18 »
dzikeuje za odzew.

sciagnalem pliki z https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.1.2

wszystko robilem wedlug instrukcji z https://www.forumextalife.pl/index.php?topic=311.0

czyli

Instalacja i konfiguracja:
1. Wypakować podkatalog extalife z archiwum do katalogu HA config/custom_components. W razie potrzeby stworzyć katalog custom_components gdy nie istnieje. Po wypakowaniu pliki z kodem (rozszerzenie .py) powinny znajdować się w katalogu HA config/custom_components/extalife

nastepnie Kod: [Zaznacz]
extalife:
  user: root
  password: mojehasloniedozlamania
  controller_ip: 192.168.1.25
  poll_interval: 3
 oczywiscie uwzgledniajac moje dane tzn hasło i IP

potem zrobiłem reset na zasadzie wylaczenia napiecia i włączeniu bo nie umiałem zrobic restart HA..
Czy cos jeszcze trzeba zrobic?

P.S nawet nie wiedziałem ze jest konfigurator GUI.
Jak go wywołać?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #181 dnia: Lipca 18, 2021, 14:40:35 »
dzikeuje za odzew.

sciagnalem pliki z https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.1.2

wszystko robilem wedlug instrukcji z https://www.forumextalife.pl/index.php?topic=311.0

czyli

Instalacja i konfiguracja:
1. Wypakować podkatalog extalife z archiwum do katalogu HA config/custom_components. W razie potrzeby stworzyć katalog custom_components gdy nie istnieje. Po wypakowaniu pliki z kodem (rozszerzenie .py) powinny znajdować się w katalogu HA config/custom_components/extalife

nastepnie Kod: [Zaznacz]
extalife:
  user: root
  password: mojehasloniedozlamania
  controller_ip: 192.168.1.25
  poll_interval: 3
 oczywiscie uwzgledniajac moje dane tzn hasło i IP

potem zrobiłem reset na zasadzie wylaczenia napiecia i włączeniu bo nie umiałem zrobic restart HA..
Czy cos jeszcze trzeba zrobic?

P.S nawet nie wiedziałem ze jest konfigurator GUI.
Jak go wywołać?
Ok, tak myślałem. Usuń wszystkie wpisy dotyczące extalife z pliku, zapisz, zrestartuje HA i dodaj integrację z GUI z ekranu Integrację. Odszukać Exta Life i postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
Wszystko opisane jest tutaj: https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,350.0.html

I sukces gwarantowany 🙂
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #182 dnia: Lipca 18, 2021, 16:36:42 »
Bardzo dziękuję. To będziesz wszystko co trzeba zrobić?

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #183 dnia: Lipca 18, 2021, 18:10:22 »
Bardzo przepraszam. Usunałem ten wpis z pliku, usunąłem folder extalife i zastapiłem go tym z linku z wersja 2.0.
Nie  wiem czy dobrze wchodze ale w HACS>integracje>przegladaj i dodawaj repo nie znajduje mi nic z exta life.




Udało sięuruchomić. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2021, 08:37:29 wysłana przez sarzyk »

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #184 dnia: Lipca 19, 2021, 09:24:55 »
Przepraszam jeśli pytam w nieodpowiednim miejscu. Ale udało mi się to zrobić i jestem zachwycony.
Dało by się zintegrować HA z Extalife sterując asystentem Google?
Powiem otwórz roletę X i ona się otwiera?
To by była bajka

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #185 dnia: Lipca 19, 2021, 09:41:26 »
Przepraszam jeśli pytam w nieodpowiednim miejscu. Ale udało mi się to zrobić i jestem zachwycony.
Dało by się zintegrować HA z Extalife sterując asystentem Google?
Powiem otwórz roletę X i ona się otwiera?
To by była bajka
Nie wiem czy Google Assistant obsługuje rolety, ale chyba tak. Na pewno potrafi sterować światłem i gniazdkami oraz wiatrakami łącznie z odkurzaczem. Jest do tego integracja w HA: https://www.home-assistant.io/integrations/google_assistant/
Sam tego używam, ale nie wyeksponowałem rolet do GA. Przeczytaj uważnie co jest wymagane aby to odpalić. Twój HA musi być dostępny z zewnątrz dla serwerów Google. Połączenie musi być szyfrowane SSL z certyfikatem. Jeśli tak jest to nie ma przeszkód. Jeśli nie to musisz o to zadbać, albo przerzucić się na bramkę AIS, która jeśli się nie mylę ma bezpłatne z chmurą i dzięki temu dostęp z zewnątrz bez konieczności posiadania własnego publicznego IP i certyfikatu SSL.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #186 dnia: Lipca 19, 2021, 12:29:45 »
Dziękuję. Mam zewnętrzny adres IP. Na zewnątrz mam już to widoczne. Muszę pokombinować jeszcze jak to wystawić przez 443. Dziękuję bardzo można jakoś wesprzeć autora projektu?

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #187 dnia: Lipca 19, 2021, 13:28:33 »
Witam po przerwie...
Jako użytkownik polecam projekt AIS dla tych, którzy wchodzą do świata HA.

Panie admin - jest plotka, że Zamel wchodzi do projektu AIS - takie domysły forumowiczów.

https://ai-speaker.discourse.group/t/ais-pro1-karty-na-stol/1945/28

Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #188 dnia: Lipca 19, 2021, 17:21:03 »
Dziękuję bardzo można jakoś wesprzeć autora projektu?
Masz na myśli autorów HA czy mnie? ;)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #189 dnia: Lipca 19, 2021, 17:22:51 »
Panie admin - jest plotka, że Zamel wchodzi do projektu AIS - takie domysły forumowiczów.

https://ai-speaker.discourse.group/t/ais-pro1-karty-na-stol/1945/28
No to by było trzęsienie ziemi, ale jakoś w to nie wierzę, a przynajmniej nie w to, że wejdą w projekt AIS z Exta Life oficjalnie. Musieliby supportować integrację Exta Life z AIS/HA, a w to też nie wierzę :) Jakieś dowody podpierające te przypuszczenia są?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #190 dnia: Lipca 20, 2021, 06:05:22 »
Dziękuję bardzo można jakoś wesprzeć autora projektu?
Masz na myśli autorów HA czy mnie? ;)

Geniusza który spowodował że Exta działa w HA.

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #191 dnia: Lipca 20, 2021, 06:14:32 »
Napiszcie proszę. Nie działa mi ROB ale wyczytałem że trzeba wrzucić zmieniona wersję od jednego z kolegów SebiCo.
Czy wtedy podmienić cały folder Extalife jaki od udostępnia czy jakiś konkretny plik z tego folderu?
Czy jak podmienie cały folder wszystko będzie działać jak dotychczas czy trzeba będzie wszystko z EL na nowo konfigurować?
Dziękuję.

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #192 dnia: Lipca 20, 2021, 19:30:52 »
Podmień cały folder, zrestartuj HA i powinno działać.

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #193 dnia: Lipca 20, 2021, 20:42:30 »
Dziękuję

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #194 dnia: Lipca 21, 2021, 15:03:34 »
Dziękuję bardzo można jakoś wesprzeć autora projektu?
Masz na myśli autorów HA czy mnie? ;)

Geniusza który spowodował że Exta działa w HA.
Oj tam od razu geniusza ;) Na początku było ciężko, przyznaję, ale potem im więcej czasu spędziłem w HA, czytając fora i radząc się na Discord to szło coraz lepiej. Fakt, że bardzo dużo czasu na to poszło, ale dawało to też sporo satysfakcji.

Niby ludzkiej szczodrości nie powinno się odmawiać, ale w sumie nie mam żadnego konta na Patreon czy innym serwisie crowdfundingowym. Exta Life to taka nisza, że trudno byłoby z tego kupić choć jedno piwo miesięcznie, ale pomyślę, może coś założę i dam znać, że można już dawać "co łaskę" ;)
Miłego używania :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant