Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1

  • 338 Odpowiedzi
  • 18773 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 02, 2021, 10:22:53 »
Właśnie zintegrowałem Exta life z AIS - wszystko hula elegancko, ale... Jak sobie poradzić obecnie z problemem opisywanym już niejednokrotnie tutaj, a mianowicie z liczbą połączeń, którą zżera integracja? Nie mogę teraz wejść do aplikacji Exta Life.
Gratulacje :) Problemu ze zjadaniem 2 połączeń już od dawna nie ma. Integracja od wersji 2.1 czyli od września tamtego roku pracuje tylko na jednym połączeniu. Jeśli nie możesz wejść do aplikacji to polecam restart AIS, restart kontrolera EFC-01 i pewnie będzie dobrze.
Na wszelki wypadek podaj link z którego ściągnąłeś integrację, bo może załadowałeś starszą wersję 2.0? Chyba że użyłeś wersji dołączonej do AIS - to nie wiem jaką oni tam mają, ale kolega @Cezary.K nie raportował tego problemu a też używa AIS.
EFC-01 to marudna maszyna. Restart obu urządzeń to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 02, 2021, 10:56:18 »
Właśnie zintegrowałem Exta life z AIS - wszystko hula elegancko, ale... Jak sobie poradzić obecnie z problemem opisywanym już niejednokrotnie tutaj, a mianowicie z liczbą połączeń, którą zżera integracja? Nie mogę teraz wejść do aplikacji Exta Life.
Gratulacje :) Problemu ze zjadaniem 2 połączeń już od dawna nie ma. Integracja od wersji 2.1 czyli od września tamtego roku pracuje tylko na jednym połączeniu. Jeśli nie możesz wejść do aplikacji to polecam restart AIS, restart kontrolera EFC-01 i pewnie będzie dobrze.
Na wszelki wypadek podaj link z którego ściągnąłeś integrację, bo może załadowałeś starszą wersję 2.0? Chyba że użyłeś wersji dołączonej do AIS - to nie wiem jaką oni tam mają, ale kolega @Cezary.K nie raportował tego problemu a też używa AIS.
EFC-01 to marudna maszyna. Restart obu urządzeń to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać.

Restart nie pomógł. Ale... pomogła zmiana konfiguracji w aplikacji. Otóż włączenie powiadomień zjada dodatkowe połączenia, o czym dostałem info przy wyłączaniu, że będą przywrócone 3 dostępne połączenia.

Nic to, przecież teraz powiadomienia sobie obsłużę przez HA  ;D

[Dopisane] Używam integracji dostarczonej z AIS.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2021, 10:57:49 wysłana przez Fantomas »
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV 3 + pilot, EFC-01, 3x ROP-01, 3x ROP-02, RDP-01, ROP-07, RNK-02, 5x RNK-04, RNP-01, P-257/2, 2x ROP-21, 3x ROP-22, 5x RNK-24, RCK-21, 3x RCR-21, RCM-21, 4x RGT-01, urządzenia Zigbee, kamera IP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 02, 2021, 11:00:04 »
Właśnie zintegrowałem Exta life z AIS - wszystko hula elegancko, ale... Jak sobie poradzić obecnie z problemem opisywanym już niejednokrotnie tutaj, a mianowicie z liczbą połączeń, którą zżera integracja? Nie mogę teraz wejść do aplikacji Exta Life.
Gratulacje :) Problemu ze zjadaniem 2 połączeń już od dawna nie ma. Integracja od wersji 2.1 czyli od września tamtego roku pracuje tylko na jednym połączeniu. Jeśli nie możesz wejść do aplikacji to polecam restart AIS, restart kontrolera EFC-01 i pewnie będzie dobrze.
Na wszelki wypadek podaj link z którego ściągnąłeś integrację, bo może załadowałeś starszą wersję 2.0? Chyba że użyłeś wersji dołączonej do AIS - to nie wiem jaką oni tam mają, ale kolega @Cezary.K nie raportował tego problemu a też używa AIS.
EFC-01 to marudna maszyna. Restart obu urządzeń to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać.

Restart nie pomógł. Ale... pomogła zmiana konfiguracji w aplikacji. Otóż włączenie powiadomień zjada dodatkowe połączenia, o czym dostałem info przy wyłączaniu, że będą przywrócone 3 dostępne połączenia.

Nic to, przecież teraz powiadomienia sobie obsłużę przez HA  ;D
Zamel zużył 3 połączenia na powiadomienia? Grubo! A tak zawsze narzekali, że mało zasobów, a tu takie marnotrawstwo.

Ale nie ma co się martwić, bo będzie dokładnie tak jak piszesz - zrobisz sobie powiadomienia w HA z dowolnym tekstem i dowolnymi akcjami :) Nie będziesz tęsknił za Zamelowymi. HA to super system.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 02, 2021, 11:08:42 »
Właśnie zintegrowałem Exta life z AIS - wszystko hula elegancko, ale... Jak sobie poradzić obecnie z problemem opisywanym już niejednokrotnie tutaj, a mianowicie z liczbą połączeń, którą zżera integracja? Nie mogę teraz wejść do aplikacji Exta Life.
Gratulacje :) Problemu ze zjadaniem 2 połączeń już od dawna nie ma. Integracja od wersji 2.1 czyli od września tamtego roku pracuje tylko na jednym połączeniu. Jeśli nie możesz wejść do aplikacji to polecam restart AIS, restart kontrolera EFC-01 i pewnie będzie dobrze.
Na wszelki wypadek podaj link z którego ściągnąłeś integrację, bo może załadowałeś starszą wersję 2.0? Chyba że użyłeś wersji dołączonej do AIS - to nie wiem jaką oni tam mają, ale kolega @Cezary.K nie raportował tego problemu a też używa AIS.
EFC-01 to marudna maszyna. Restart obu urządzeń to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać.

Restart nie pomógł. Ale... pomogła zmiana konfiguracji w aplikacji. Otóż włączenie powiadomień zjada dodatkowe połączenia, o czym dostałem info przy wyłączaniu, że będą przywrócone 3 dostępne połączenia.

Nic to, przecież teraz powiadomienia sobie obsłużę przez HA  ;D
Zamel zużył 3 połączenia na powiadomienia? Grubo! A tak zawsze narzekali, że mało zasobów, a tu takie marnotrawstwo.

Ale nie ma co się martwić, bo będzie dokładnie tak jak piszesz - zrobisz sobie powiadomienia w HA z dowolnym tekstem i dowolnymi akcjami :) Nie będziesz tęsknił za Zamelowymi. HA to super system.

Raczej zjadają 2 połączenia na powiadomienia:
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV 3 + pilot, EFC-01, 3x ROP-01, 3x ROP-02, RDP-01, ROP-07, RNK-02, 5x RNK-04, RNP-01, P-257/2, 2x ROP-21, 3x ROP-22, 5x RNK-24, RCK-21, 3x RCR-21, RCM-21, 4x RGT-01, urządzenia Zigbee, kamera IP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 02, 2021, 11:11:14 »
To i tak o jedno za dużo....
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 02, 2021, 12:23:06 »
Na wszelki wypadek podaj link z którego ściągnąłeś integrację, bo może załadowałeś starszą wersję 2.0? Chyba że użyłeś wersji dołączonej do AIS - to nie wiem jaką oni tam mają, ale kolega @Cezary.K nie raportował tego problemu a też używa AIS.
EFC-01 to marudna maszyna. Restart obu urządzeń to pierwszy krok jaki powinieneś wykonać.

AIS używa integracji 2.1.1. Jestem na ich forum na bieżąco, więc czujność zachowana  ;).
Fantomas - dobry wybór, jestem niezmiennie zaskakiwany na plus przez zespół AIS. Wciąż czymś pozytywnym, pomysłów im nie brakuje.
Powiadomienia możesz sobie wysyłać wedle życzenia. Ze zdjęciami, plikami, czytane. W odpowiedzi wywołać akcję. Funkcjonalności głosowe są rozwijane i już dziś, jak dla mnie imponujące.
Pozdrawiam i życzę dużo satysfakcji.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 03, 2021, 00:17:32 »
Witam. Przed chwilą zrobiłem aktualizacje HA do najnowszej wersji po uruchomieniu mam komunikat integracji Exta life nie wczytano. W pliku /config/configuration.yaml nie mi już nic o Exta life czy tak powinno być?
Logi:  Logger: homeassistant.setup
Source: setup.py:172
First occurred: 2 czerwca 2021, 23:33:16 (1 occurrences)
Last logged: 2 czerwca 2021, 23:33:16

Setup failed for extalife: Integration not found.

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 03, 2021, 00:18:42 »
2021-06-02 23:33:08 WARNING (SyncWorker_0) [homeassistant.loader] We found a custom integration extalife which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant
2021-06-02 23:33:08 ERROR (SyncWorker_0) [homeassistant.loader] The custom integration 'extalife' does not have a valid version key (None) in the manifest file and was blocked from loading. See https://developers.home-assistant.io/blog/2021/01/29/custom-integration-changes#versions for more details
2021-06-02 23:33:08 WARNING (SyncWorker_2) [homeassistant.loader] We found a custom integration hacs which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant
2021-06-02 23:33:08 WARNING (SyncWorker_1) [homeassistant.loader] We found a custom integration sonoff which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 03, 2021, 00:28:53 »
Jakiś klucz jest potrzeby czy coś nie dokładnie to rozumiem.
https://developers.home-assistant.io/blog/2021/01/29/custom-integration-changes/#versions

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 03, 2021, 07:26:09 »
Jakiś klucz jest potrzeby czy coś nie dokładnie to rozumiem.
https://developers.home-assistant.io/blog/2021/01/29/custom-integration-changes/#versions
Temat był już poruszany. Spokojnie, sytuacja jest od dawna opanowana :)
Wersja 2.1.2 posiada co trzeba:
https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/blob/2.1.2/extalife/manifest.json

Po prostu ściągnij najnowsza wersję, wrzuć pliki do folderu i gotowe. Wszystko będzie działać:
https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.1.2
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2021, 07:30:12 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:24:57 »
Ok pomogło, ale widzę że nie ma już obsługi sterownika ROB a wcześniej działał. Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:38:58 »
Ok pomogło, ale widzę że nie ma już obsługi sterownika ROB a wcześniej działał. Pozdrawiam
Pewnie miałeś wersję od kolegi @SebiCo. Przeszukaj ten wątek, ściągnij jego wersję i podmień plik manifest na ten od mnie z wersji 2.1.2 i będzie git.
Kiedyś zajmę się tym ROB, ale nie mam tego jak testować. Porównam co zmienił kolega Sebico i może wrzucę do oficjalnej wersji
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 10, 2021, 10:55:20 »
Zmodyfikowałem trochę swój kod, żeby był bardziej "zgodny" z Twoim LINK
Kluczowe jest
if self.device_class == DEVICE_CLASS_GATE or self.device_class == DEVICE_CLASS_DOOR:
            pos = 100-pos
bez tego nie zadziała, nawet gdy zmieniłem
        if self.is_exta_free:
            return

        val = self.channel_data.get("value")
        pos = val if self.is_inverted_control else 100-val
i zaznaczyłem w konfiguracji "odwrócenie logiki" dla rolet, niestety też nie działa. Może to Cię na coś naprowadzi.
Oczywiście kod podany w linku wyżej u mnie działa bez problemu  ;)

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 18, 2021, 14:16:45 »
Witam serdecznie.
Przed chwila zacząłem swoja przygodą z HA. Mam nadzieje że z czasem uda się to ogarnąć.

Jak to bywa z początku mam problem.
Zacząłem wszystko robić jak w tutorialu "Natywna integracja z Home Assistant (komponent)" jednak z racji obecności nowych plików wykorzystałem pliki z tematu    
Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
Wszystko zrobiłem jak należy tylko że w powiadomieniach pokazuje mi błąd. Załączam logi:

Setup failed for extalife: Invalid config.
13:58:53 – (BŁĘDY) setup.py
Invalid config for [extalife]: [disable_not_responding] is an invalid option for [extalife]. Check: extalife->extalife->options->general->disable_not_responding. (See /config/configuration.yaml, line 22). Please check the docs at https://www.forumextalife.pl/index.php/board,56.0.html
13:58:53 – (BŁĘDY) config.py
Ended unfinished session (id=29 from 2021-07-18 11:09:16.395344)
13:58:46 – (OSTRZEŻENIA) Recorder

Czy ktoś mogł by coś poradzić?

system mam:
Core
Wersja
core-2021.7.3
Najnowsza wersja
core-2021.7.3

Supervisor
Wersja
supervisor-2021.06.8
Najnowsza wersja
supervisor-2021.06.8


Host
Nazwa hosta
HomeAssistant
Adres IP
192.168.3.169/24
System operacyjny
Debian GNU/Linux 10 (buster)
Wersja dockera
20.10.7

Był bym bardzo wdzięczny.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 18, 2021, 14:25:25 »
Witam serdecznie.
Przed chwila zacząłem swoja przygodą z HA. Mam nadzieje że z czasem uda się to ogarnąć.

Jak to bywa z początku mam problem.
Zacząłem wszystko robić jak w tutorialu "Natywna integracja z Home Assistant (komponent)" jednak z racji obecności nowych plików wykorzystałem pliki z tematu    
Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
Wszystko zrobiłem jak należy tylko że w powiadomieniach pokazuje mi błąd. Załączam logi:

Setup failed for extalife: Invalid config.
13:58:53 – (BŁĘDY) setup.py
Invalid config for [extalife]: [disable_not_responding] is an invalid option for [extalife]. Check: extalife->extalife->options->general->disable_not_responding. (See /config/configuration.yaml, line 22). Please check the docs at https://www.forumextalife.pl/index.php/board,56.0.html
13:58:53 – (BŁĘDY) config.py
Ended unfinished session (id=29 from 2021-07-18 11:09:16.395344)
13:58:46 – (OSTRZEŻENIA) Recorder

Czy ktoś mogł by coś poradzić?

system mam:
Core
Wersja
core-2021.7.3
Najnowsza wersja
core-2021.7.3

Supervisor
Wersja
supervisor-2021.06.8
Najnowsza wersja
supervisor-2021.06.8


Host
Nazwa hosta
HomeAssistant
Adres IP
192.168.3.169/24
System operacyjny
Debian GNU/Linux 10 (buster)
Wersja dockera
20.10.7

Był bym bardzo wdzięczny.
Gratuluję decyzji 🙂
Pytanie 1: skąd dokładnie ściągnąłeś pliki (link)?

Pytanie 2: czy wpisywałeś coś do pliku configuration.yaml czy też skonfigurowałeś integrację tylko z GUI  poprzez kreator krok po kroku?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant