Czas działania nadajnika na bateriach

  • 3 Odpowiedzi
  • 13890 Wyświetleń
Czas działania nadajnika na bateriach
« dnia: Stycznia 17, 2018, 12:19:47 »
Witam wszystkich, mam pytanie do użytkowników systemu, ile czasu średnio wytrzymuje wam bateria w nadajnikach? Wg zapewnień producenta czas pracy liczy się w latach. Ponieważ zależny jest od tego czy uruchomiony jest czujnik temperatury (włączony domyślnie), po drugiej wymianie baterii wyłączyłem wszędzie czujniki licząc na kilka lat użytkowania. No cóż, minęło kilka miesięcy i znowu muszę wymienić baterie, zastanawiam się czy po prostu mam kilka uszkodzonych nadajników, które "żłopią" prąd z baterii czy to po prostu tak działa. Żeby nie było, wkładam baterie Energizer z długim terminem ważności, kupowane w firmowym sklepie, żeby uniknąć chińskich podróbek. A najciekawsze jest to, że najszybciej pada mi nadajnik bardzo rzadko używany(podpięty tylko do makro, wyłączającego całość oświetlenia w różnych pomieszczeniach).

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Czas działania nadajnika na bateriach
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2018, 16:40:48 »
Witaj na forum!
Ja używam RNK-24 prawie dokładnie od 2 miesięcy (za 2 dni będzie równo) i jak dotąd jeszcze nie dostałem informacji o rozładowanej baterii. Czujnik jest włączony.
Ae faktycznie jest to podejrzane, że pada u Ciebie najszybciej ten, którego najrzadziej używasz. Może faktycznie jest felerny i np często nadaje wartość temperatury? W instrukcji jest zapis, że odstęp czasowy w samoczynnym nadawaniu temperatury jest zależy "od warunków otoczenia".

Może zadzwoń do Zamela i porozmawiaj. Jestem bardzo ciekawy doświadczeń innych użytkowników, bo sam także liczę, że ze 2 lata mój RNK wytrzyma na baterii z włączonym czujnikiem.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Czas działania nadajnika na bateriach
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 17, 2018, 17:03:55 »
Przy RNK 02 czy tam 01 czy jak to było w exta life to miałem problem z jednym z nadajników że zeżarło mu baterię jeszcze przed odpakowaniem ale po wymianie już trzyma ze 3 lata. Używany do rolet centralnych więc pewnie codziennie ze 2 razy chodzi. Myślę że to może nie czujnik zżera prąd tylko jakaś upływność albo coś tam nie tak ze stykami że zużywa dużo więcej prądu. Tak jak kolega napisał wcześniej. Zadzwoń do Zamela i zapytaj jak proponują to rozwiązać. Oni tam są ugodowi także przypuszczam że wymienią Ci nadajnik

Odp: Czas działania nadajnika na bateriach
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 30, 2018, 22:10:53 »
u mnie po 7 miesiącach baterię zjadło - ale nadajnik pracował w temp 0-10C, wymieniłem i na razie działa