GKN-01 Kolejne podejście

  • 3 Odpowiedzi
  • 443 Wyświetleń
GKN-01 Kolejne podejście
« dnia: Styczeń 10, 2023, 17:51:45 »
Cześć wszystkim
przez przypadek natknąłem się na nowy katalog extalife a tam ...............
znowu znajduje się stary poczciwy GKN-01
WTF???

Ponad 6 lat temu (chyba jako jeden z pierwszych użytkowników) zdecydowałem się na ten system głównie z powodu że miał również w ofercie (tzn katalogu) kontroler temp. Potem się okazało że tylko w katalogu bo nawet w planach go nie było. Teraz znowu powrócił.
Czy ktoś z Was coś wie na ten temat?? Może przedstawiciele Zamela którzy pojawiają się tutaj na forum mogliby coś napisać na ten temat?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: GKN-01 Kolejne podejście
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2023, 18:03:52 »
Cześć wszystkim
przez przypadek natknąłem się na nowy katalog extalife a tam ...............
znowu znajduje się stary poczciwy GKN-01
WTF???

Ponad 6 lat temu (chyba jako jeden z pierwszych użytkowników) zdecydowałem się na ten system głównie z powodu że miał również w ofercie (tzn katalogu) kontroler temp. Potem się okazało że tylko w katalogu bo nawet w planach go nie było. Teraz znowu powrócił.
Czy ktoś z Was coś wie na ten temat?? Może przedstawiciele Zamela którzy pojawiają się tutaj na forum mogliby coś napisać na ten temat?

Niezbadane są wyroki Zamela :D

A poważnie to dopóki on jest tylko na papierze to nie przejmowałbym się zbytnio tymi wiadomościami, bo z nimi nigdy nie wiadomo. Może się okazać, że z tego papieru nic się i tak nie zmaterializuje.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: GKN-01 Kolejne podejście
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2023, 18:31:07 »
Może się okazać, że z tego papieru nic się i tak nie zmaterializuje.

Wiem, 6 lat temu właśnie dałem się na to nabrać, ale zakładam że chyba mają minimum godności i obecnie takich praktyk nie stosują.

Edit:
Mała aktualizacja. Z ciekawości poszukałem na necie i okazuje się że GKN już był fizycznie na tablicy nowości 2019 której zdjęcie tutaj zamieściłeś.
A tutaj znalazłem opis testu w tym łącznie z podłączeniem GKN w aplikacji
https://spidersweb.pl/2020/07/zamel-exta-life-opinie-instalacja.html

I tak chciałbym zapytać, czy ktoś z użytkownik tego forum dostał to kiedyś do testowania?

Najśmieszniejsze jest to że nawet na zagranicznych stronach też jest przedstawiany:
https://www.elcomcomo.com/web/ricevitori-radio-exta-life/gkn-01-zamel
https://zamel.com/de/exta-life/gecko-typ-gkn-01

Chyba jest coś nie tak z tym produktem jeśli od kilku lat jest opracowany a nie potrafią go wprowadzić do sprzedaży.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2023, 19:19:03 wysłana przez YERZY »

Odp: GKN-01 Kolejne podejście
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2023, 09:19:28 »
Krótko przed pojawieniem się MEM-21 w sprzedaży pojawił się na niemieckojęzycznej stronie Zamela. Więc może i w tym przypadku tak jest. Proponuję zapytać na oficjalnej grupie FB Exta-Life, gdzie aktywnie udzielają się pracownicy Zamela.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.