Poprawa funkcjonalności

  • 47 Odpowiedzi
  • 10150 Wyświetleń
*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 16, 2021, 06:54:43 »
Drodzy koledzy. Potwierdzam problemy z głowicami Zamel. Mam dwie które są sparowane z EFC-01 ale wszelkie sterowanie jest poprzez integracje z HA. Głowice zawieszają się "na zimno". Pomimo poprawnego statusu synchronizacji z EFC-01 podają cały czas tę samą temperaturę i przestają reagować na wychładzanie się pomieszczenia. W ten sposób jeśli zawieszą się w nocy to do rana temperatura spada o 2 stopnie. Aktualnie mam dwie takie głowice ale używam tylko jedną. Soft wgrany najnowszy t/j 2.0193.
Prawdę mówiąc już mam tak dość tego badziewia że zastanawiam się nad wywaleniem całego zamela i zastąpienie go systemem od Satel.
Pozdrawiam, Jacek

Prosimy o kontakt z naszym serwisem w sprawie rozwiązania problemu:
https://zamel.com/pl-PL/wsparcie-techniczne
zamel.com

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:08:43 »
Drodzy koledzy. Potwierdzam problemy z głowicami Zamel. Mam dwie które są sparowane z EFC-01 ale wszelkie sterowanie jest poprzez integracje z HA. Głowice zawieszają się "na zimno". Pomimo poprawnego statusu synchronizacji z EFC-01 podają cały czas tę samą temperaturę i przestają reagować na wychładzanie się pomieszczenia. W ten sposób jeśli zawieszą się w nocy to do rana temperatura spada o 2 stopnie. Aktualnie mam dwie takie głowice ale używam tylko jedną. Soft wgrany najnowszy t/j 2.0193.
Prawdę mówiąc już mam tak dość tego badziewia że zastanawiam się nad wywaleniem całego zamela i zastąpienie go systemem od Satel.
Pozdrawiam, Jacek

mi się potrafią powiesić "na ciepło", czyli głowica ustawiona na np 23st, a pokój nagrzany do 29st i grzejnik wciaż grzeje. Dodam że dzieje się to sporadycznie (jedna głowica raz na miesiąc, naprzemiennie bo mam dwie głowice). Z poziomu aplikacji pokazuje poprawnie czyli np 23.5st, tak więc nie wygląda to na problem z integracją a z brakiem komunikacji kontrolera z głowicą.
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #47 dnia: Października 05, 2022, 12:20:29 »
Zamontowałem niedawno 20 sztuk tych głowic u klienta. Potwierdzam występowanie problemu zawieszania się. Wymieniałem baterie na nowe i nie rozwiązało to problemu.
Są dwa rodzaje zawieszenia się:
 - takie w którym głowica ma wyłączony wyświetlacz i nie reaguje na przyciski
 - takie w którym głowica reaguje na przyciski, pokazuje aktualną temperaturę, ale nie zamyka zaworu. Potrafi nagrzać pomieszczenie do ponad 30 stopni mając nastawę 18. Wówczas nie komunikuje się ze sterownikiem EFC-01, po pewnym czasie staje się szara w aplikacji.

Jedynym rozwiązaniem jest wyjęcie baterii i wsadzenie na nowo. Aktualnym oprogramowaniem jest 2.0.193, więc od dłuższego czasu nic tutaj się nie zmieniło.

Trochę irytujące, bo cała instalacja tania nie była, klient zapłacił, żeby oszczędzić energię, a skończyło się tak, że potrafi mieć rano pomieszczenie nagrzane do 30 stopni. Na tym etapie chyba lepiej było zostawić głowice termostatyczne i nauczyć ludzi przykręcania ich na noc.