Byłbym pierwszy do testów, ale pozbyłem się ExtaFree, choć niektórych z ich rozwiązań mi brakuje np. włączników bateryjnych i odbiorników podtynkowych biorąc pod uwagę ich cenę.
To prawda - patent Zamela z nadajnikami bateryjnymi a także sieciowymi jest na prawdę dobry i prawie unikalny
. Są one najmocniejszym hamulcem u mnie i sprawiają, że nie mogę pozbyć się Exty bo inaczej musiałbym robić rozpierduchę w ścianach i ciągnąć kable, aby móc sterować fizycznymi łącznikami. A tych na pewno nie będę chciał się pozbyć na rzecz sterowania smartfonem czy głosem (a propos - Google brickuje ostatnio głośniki GH felerną aktualizacją - miej się na baczności).
Niemniej kibicuje, może kiedyś warto będzie połączyć u siebie te dwa rozwiązania.
Hmm, możliwe (mój przykład), ale chyba nieoptymalne rozwiązanie. Zbyt dużo podobnych, ale jednak różnych systemów to kłopot w utrzymaniu tego wszystkiego w pionie. Ja mam już 3 u siebie (z-wave, Exta i na razie 1 Sonoff na WiFi, można doliczyć jeszcze czujniki bluetooth odczytywane przez HA) i mnie jużtego wystarczy. Choćby nie wiem co miało oferować Zigbee to jednak chyba podizękuję. Chyba, że okaże się, że urządzenia Zigbee będą znacznie tańsze niż zwave i przybędzie im znacząco sprzętu to może kiedyś, ale na razie słabo.
Ja podobnie jak kolega Automatic pozbyłem się Exta Free i na tą chwilę już powoli montuję Ropam NeoGSM-IP,
Życzę powodzenia w integracji i mimo wszystko mam nadzieję że Exta Life nie podziali losów starszej siostry...
Gratuluję zmiany! Czy dobrej to się okażę
chociaż faktycznie trudno, żeby ten system był gorszy od Exta Free. Jeśli robisz częściowo kablem, to już w ogle nie ma tematu. Kabel to kabel
Czekamy na relację jak się sprawuje i jakie wrażenia.
Zamel powinien Ci płacić za otworzenie ich rozwiązania na inne systemy
popieram przedmówcę!!
Zamel zamiast Cię banować powinien dziękować!
Cóż mogę powiedzieć. Nie oczekuję ani pieniędzy, ani nawet słowa dziękuję. Oczekiwałem natomiast dostępu do informacji, aby nie dochodzić do wszystkiego metodą reverse engineeringu (np mock-service JSON w Pythonie symulujący kontrolera ze wszystkimi dostępnymi urządzeniami Exta Life i patrzenie co aplikacja wysyła, dekompilowanie aplikacji Exta Life) oraz licznych prób i błędów. Niestety Zamel zupełnie zignorował moją prośbę. Pomijam to, że to JSON API to nie tajemnica narodowa ani coś, co mógłby rozszyfrować tylko najlepszy haker świata. To prosty system i łatwo można go rozłożyć na czynniki pierwsze. I tym bardziej mnie ich postawa dziwi. Dziwi tym bardziej, że wspomniałem do czego mi to jest potrzebne, i że dzięki temu Exta Life można pośrednio sterować przez Google Asystenta, a to już wg mnie bardzo konkretny driver sprzedażowy, który może im tylko pomóc w sprzedaży tego systemu. Wiele ułomności EFC-01 da się dzięki integracji z HA zniwelować. No cóż...muchy w nosie, albo zbyt duże ego nie pozwalają im chyba na udzielanie takich informacji. Może Exta faktycznie sprzedaje się w milionach egzemplarzy tylko my jeszcze o tym nie wiemy?
Jakby co ja pisze się na testy, mam co prawda tylko parę ROPów, ale na tym mogę testować.
Super! W takim razie gdy będzie gotowe to odezwę się na forum i założę nowy wątek w tym samym dziale.